×
دندانپزشکی کودکان در لبخند برتر

دندانپزشکی کودکان

دندانپزشکی اطفال شاخه ایست از دندانپزشکی که در کودکان به معالجه و پیشگیری از بیماریهای دهان و دندان می پردازد. دندانپزشک اطفال باید گروههای مختلف سنی کودکان را بشناسد و نوع رفتار با آنها را بداند. برای انجام درمانهای اطفال همه والدين به دنبال بهترين دندانپزشک اطفال هستند و تمايل دارند بهترين خدمات توسط دندانپزشک اطفال خوب انجام شود . در کلینیک لبخند برتر شما ميتوانيد از بهترين خدمات دندانپزشكی و روش های نوين دندانپزشكی اطفال بهره مند شويد و نگران ترس و استرس كودک خود از دندانپزشک نباشيد . انجمن دندانپزشکی آمریکا و بسیاری از موسسات معتبر توصیه می‌کنند در اولین سال تولد نوزاد یا بعد از مشاهده دندان‌های شیری، به دندانپزشک کودک مراجعه شود. پیدا کردن یک دندانپزشک کودک خوب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا اولین مراجعه به دندانپزشک می‌تواند به یک تجربه لذت بخش و خوشایند منجر شود یا اینکه بلعکس احساس ناخوشایندی را در اولین ویزیت دندانپزشکی بوجود آورد و تبعات آن تا سالها همراه کودک شما باشد.

محیط مناسب کودکان در مراجعه اولیه خود به کلینیک دندانپزشکی ، فضا و محیط را مورد بررسی قرار دهید. محیط مطب باید برای کودکان طراحی شده باشد، از رنگ آمیزی شاد برخودار بوده و تزئینات آن برای کودک جذاب باشد. همچنین از امکانات بازی و سرگرمی مناسب کودکان برخوردار باشد. تجهیزاتی که برای دندانپزشکی اطفال استفاده می‌شود کمی با بزرگسالان متفاوت است. این تجهیزات در اندازه‌های کوچکتر از تجهیزات عادی دندانپزشکی طراحی شده‌اند. در مراجعه به مطب بررسی کنید تجهیزات دندانپزشکی ویژه کودکان مورد استفاده قرار بگیرد.

در بررسی‌های خود به طور خلاصه می‌توانید نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

• آیا فضا و محیط مناسب کودکان می‌باشد.

•از رنگ های شاد و تزئینات جذاب برای کودکان استفاده می‌شود.

• آیا امکانات بازی و سرگرمی کودکان در نظر گرفته شده است.

• آیا از تجهیزات دندانپزشکی ویژه کودکان استفاده می‌شود.

مراقبت‌ها و درمان‌های مورد نیاز کودک:

کودک شما از دوران نوزادی تا نوجوانی با دندانپزشک کودک مواجه خواهد شد. مراقبت‌ها و درمان‌هایی که از دندانپزشک خود می‌توانید انتظار داشته باشید موارد زیر هستند:

معاینه دهان نوزاد و ارزیابی احتمال پوسیدگی دندان‌های او

ارائه اطلاعات در خصوص مواجه با عادت‌های دهانی مثل مکیدن شست،ساییدن دندانها به یکدیگر (دندان قروچه) یا استفاده از پستانک

ترمیم پوسیدگی یا سایر عیوب دندان‌ها

ارائه روش‌های پیشگیرانه مثل تمیز کردن دندان، و یا فلورایدتراپی

ارزیابی اینکه دندان‌ها به شکل طبیعی در حال رشد باشند

بررسی و ارائه خدمات ارتودنسی پیشگیری برای مواردی که دندان‌هابه صورت نامرتب رویش پیدا می‌کنند

مدیریت و جلوگیری از ایجاد بیماری‌های لثه

ترمیم یا اقدامات مراقبتی برای دندان های ضربه خورده، جابجا شده یا خارج شده از حفره دندانی